Пігменти являють собою сухі порошки-наповнювачі, які не розчиняються у воді, маслі, лакові та інших речовинах. Вони є складовою частиною фарб, емалей.
Різновидності пігментів
В залежності від свого походження, вони підрозділяються на:
- органічні;
- мінеральні.
Враховуючи спосіб отримання, їх класифікують на природні та хімічні (отримані людиною штучно).
Головні властивості пігментів
Речовини, котрі з плином часу змінюють колір, є нестійкими. Під дією світла вони бліднуть, а деякі з них навіть змінюють колір на темний.
Вміст солей в фарбниках повинен бути мінімальним, оскільки вони поступово вимиваються під дією води.
Пігментам, завдяки їхнім оптичним властивостям, притаманне певне забарвлення. Коли на них потрапляє промінь, то відбувається поглинання частини енергії. Інша – відбивається. Він забарвлюється в колір відбитих променів.
Завдяки особливому хімічному складу, такі фарбники є термостійкими, не піддаються корозійним процесам та впливу хімічних реагентів. Барвник, котрий відбиває майже всі світлові промені, що потрапили на нього, здається білим. А той, що поглинає світло – чорним.
Від того, до якого типу належать пігменти, залежатиме колір лакофарбового покриття, його властивість – покриваність. А також адаптивність до впливу атмосферних чинників, різних хімічних речовин та високих температурних показників. Чим нижчою є покриваність фарбника, тим менше його потрібно для того, щоб отримати кольорову, суху суміш, бетон потрібної насиченості.
Серед інших властивостей пігменту слід виділити:
- світлостійкість;
- дисперсність.
Використання барвників для надання кольорового забарвлення вуличній плитці
Фарбники використовують для надання тротуарній плитці, бордюру, водостоку та іншим бетонним виробам забарвлення. При створенні бруківки компоненти відповідають за естетичний вигляд матеріалу, інтенсивність кольору протягом тривалого часу.
Завдяки процесу фарбування, вироби набувають пристойного зовнішнього вигляду. Як результат – розширюються спектр дизайнерських задумів під час робіт по благоустрою території.
Виробництво тротуарної плитки з додаванням пігментів
Для того, щоб надати бруківці різноманітного кольору, потрібні спеціальні порошкоподібні речовини. Їх спеціалісти отримують на виробництві шляхом подрібнення:
- нікелю та алюмінію;
- цинку, міді та інших компонентів.
Барвник для плитки використовують на стадії виготовлення розчину. Він (в розбавленому водою вигляді) додається в бетономішалку, в якій замішуються всі необхідні складові. Завдяки цьому досягається рівномірне забарвлення виробу. Для отримання оригінального відтінку, можна експериментувати, поєднуючи різні барвники. Але розміри їх частинок повинні бути подібними один до одного.
Існує також інший варіант фарбування плитки для тротуарів – це нанесення барвника безпосередньо на поверхню готового виробу. Але дана техніка дозволяє забарвити лише верхній, тонкий шар плитки.
Незалежно від технології виробництва, захисний потенціал матеріалу залишиться незмінним. Виробу буде притаманна стійкість до механічних навантажень та несприятливого впливу навколишнього середовища.
Довговічність плитки вуличної, насиченість кольору та естетичний вигляд обумовлюють правильно підібрані порошки та точне дотримання співвідношення складових (пропорцій) при їх додаванні під час виготовлення.
Для виробництва тротуарної плитки використовують неорганічні пігменти. До них відносяться оксиди:
- заліза та алюмінію;
- міді та цинку.
Дані елементи добре протистоять лужному середовищу бетонного розчину, рівномірно розподіляючись в ньому.
Слід пам’ятати, що надмірна кількість барвника може призвести до значного зменшення такої важливої характеристики, як водонепроникність матеріалу. Доцільно речовини домішувати разом із пластифікаторами.
Найкращий вибір тротуарної плитки компанії Melius
Широкий асортимент екологічно безпечної продукції представлений в салоні Melius. На інтернет ресурсі компанії можна купити тротуарну плитку у Вінниці різноманітної кольорової гами, проконсультуватися з менеджером та оформити оперативну доставку замовленої продукції.
На тротуарну плитку (Старе місто) ціна прийнятна для людей різного рівня прибутків, а, представлені в електронному каталозі вироби, повністю відповідають європейським стандартам якості.