Тротуарна плитка: як укласти на схилі?

При створенні проекту будівництва та ландшафтного дизайну, в першу чергу враховується рельєф місцевості. Від нього залежить місце розташування будинку, альтанки, ставок, дитячий майданчик та інші елементи. Доріжки з тротуарної плитки будуть з’єднувати усі об’єкти на вашій ділянці. З невеликими ямами, нерівностями чи буграми можна легко впоратись. Але що робити, якщо ділянка знаходиться на схилі?

Салон тротуарної плитки MELIUS Вінниця допоможе вам розібратись! В цій статті ми розберемо які бувають схили та як укладати на них плитку.

Види схилів

Тротуарна плитка може укладатись на поверхні з будь яким нахилом. Проте щоб детальніше розібратись з особливостями такого виду монтажу, давайте умовно класифікуємо схили по градусу нахилу:

1. Менше 3° – рівна поверхня

2. Від 3° до 10° – невеликий нахил

3. Від 10° до 20° – середній схил

4. Більше 20° – крутий схил.

Навіть при малому градусі нахилу укладку проводять звичайним способом. Але якщо градус більше 10, потрібно дотримуватись спеціальної техніки. 

Плитка тротуарна. Способи укладки 

Давайте розглянемо приклад монтажа плитки вуличної на рівну поверхню. Для цього оберемо матеріал бруківка. Це такий вид вуличної плитки, що має форму цеглини.  Вона дуже міцна, зносостійка, а також має велику кольорову гаму. Чому варто саме купити бруківку? Все просто. Вона має просту, універсальну форму, а значить процес мощення буде легкий та з мінімальними відходами.

Будь який проект починається з планування: необхідно визначити призначення доріжки та тип грунту. Від цього залежить товщина плитки, а також особливості основи. Розмітку кордонів роблять кілками. Потім між кілками натягують мотузку. Необхідно зробити траншеї для установки ще одного важливого елементу, що зветься бордюр садовий. Але не забувайте, що вони слугують лиш опорами для плитки, а не кордонами мощення. Садовий бордюр запобігає зміщенню плитки. 

На рівній поверхні роблять траншеї такої глибини, щоб після закінчення укладки бордюр був на рівні з тротуарною плиткою. На схилі рекомендується ставити бордюр нижче рівня плитки для покращення стікання води. Бордюр установлюють на бетон.  Згодом на місці найбутні доріжок виймають грунт. Глибина такої виїмки залежить від виду грунту. Наприклад, на глиняних грунтах в обов’язковому порядку потрібно буде встановити дренажну систему зі щебню. Тому землю виймають на глибину около 15-20 см.

Далі укладаються шари основи, кожен з яких необхідно добре утрамбувати и розрівняти. Верхній шар роблять з піску, бетону або їх суміші. На нього викладають елементи бруківки. 

Кожен ряд потребує особливої уваги. Якщо хоча б один ряд укладений неправильно, кожен наступний теж буде невірний. Між плитами засипають бетонно-піщану суміш, поливають водою для зсідання і знову засипають.  Таким чином отримуємо рівне гарне покриття, яке уже через 2 дні буде готове до використання. 

Особливості укладання тротуарної плитки на схилі

Укладку плитки можна робити на ділянках з невеликим і середнім градусом нахилу.  На крутих схилах плитка може слугувати лише як елемент декору.

Невеликий схил

Невеликий градус нахилу досить характерний для будь якої місцевості, особливо  для відмостки будинку. Часто це трапляється через особливості місцевого рельєфу. На схилі до 10 градусів можна укладати садові доріжки, майданчики, автопарки – будь яке мощення. Укладка в такому випадку нічим не відрізняється від звичайної. 

Середній нахил

На невеликих схилах можна створювати мощення будь якого призначення. Що стосується схилів від 10 до 20 градусів, плитка може слугувати лиш як елемент декору. Існують певні особливості проведення робіт на такій поверхні. Завжди варто пам’ятати, що чим більше нахил – тим більше вірогідність спозвання мощення. Але ми допоможемо вам запобігти цьому!

Нетканий рулон або геотекстиль, геосітка – спеціальний матеріал для запобігання зсунення плитки. Вона міцна, морозостійка та екологічна. Не гниє,запобігає росту бур’янів і найголовніше – не дає основі зміститись. Геотекстиль укладається на дно і стінки виямки. Поверх засипається щебінь, утрамбовується, і знову шар полотна.

Укладку плитки на участкові з великим схилом варто починати з нижньої точки, в протилежному напрямі від руху води. В найнижчій частині монтують водостік із бетону таким чином, щоб перші ряди плитки впиралися в нього.

Далі укладка виконується звичним способом. Ми описали його вище. Плитку розміщуюють від себе. На схилі підстилаючий шар снови виконують із бетона для підвищення міцності покриття. 

Марина

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,