Чому використання тактильної тротуарної плитки “Авеню” – важливий крок до позитивних змін?

Суспільство постійно рухається вперед. Звичайно, з’являється все більше і більше можливостей для людей з інвалідністю. Чудовим рішенням стало використання тактильної тротуарної плитки по всій Україні. Торговельна марка “Авеню” однією з перших почала виробляти таку плитку в Україні. Завдяки високій якості та надійності, саме її найчастіше обирають для полегшення пересування незрячих людей.

Але чи знаєте ви, що різні візерунки на цих плитках мають певне значення? В цій статті ми обговоримо, що саме означає тактильна доріжка і чому вона така важлива для незрячих.

Чому тактильна плитка виглядає саме так?

Тактильна плитка (тактильні індикатори) – це система текстурованої поверхні для полегшення руху людей з вадами зору.  Зазвичай, це плитка жовтого кольору, яка має невеликі нерівності та ряди. Проте, зрячі люди майже не здогадуються про значення цих плиток. Більшість навіть думає, що тактильна плитка використовується в декоративних цілях. Проте, вона розроблена спеціально для людей з вадами зору.

Перш за все, поговоримо про колір тактильних тротуарних плиток. Тільки невеликий відсоток осіб з порушеннями зору взагалі нічого не бачить. Більшість таких людей все-таки можуть бачити обриси та кольори. Саме тому вони виготовляються в яскравих відтінках. Переважно, це жовтий, інколи червоний. Завдяки контрасту з основним покриттям, його легше бачити малозорим людям.

Оригінальне тактильне дорожнє покриття було розроблено Seiichi Miyake в 1965 році. Облаштування тротуару тактильною плиткою було вперше представлено на вулиці в місті Окаяма, Японія, в 1967 році. Проте в Україні лише кілька років тому почали розвивати цей напрямок.

Яке значення виступів та ліній на тротуарній плитці?

Тактильна тротуарна плитка “Авеню” зазвичай встановлюється в місцях, які є доступними для осіб з порушеннями зору. Справа в тому, що вона служить навігаційним посібником для таких людей і відіграє важливу роль у їхньому житті. Ви можете побачити її на станціях метро, в аеропортах, торгових центрах, супермаркетах, на тротуарах, ​​ автобусних і трамвайних зупинках та в інших громадських місцях.

Модульні елементи цієї системи використовуються як для подання спрямованої інформації, так і для попередження ситуацій. Це здійснюється за допомогою чотирьох методів:

  1. Тактильне відчуття при ходьбі.
  2. Ручне тактильне відчуття при використанні палиці.
  3. Сприйняття на слух (також при ходьбі чи використанні палиці).
  4. Колірний контраст для людей з ослабленим або частковим зором.

У цих блоках використовуються два типи візерунків. Продовгуваті лінії вказують напрямок та місця, де безпечно ходити. Блоки “попередження” з круглими виступами вказують на краї, кути або інші місця, де потрібно бути обережним. Таким чином, ці тактильні сигнали допомагають уникати країв залізничної платформи, пішохідних переходів та інших пов’язаних з цим небезпек. Старайтесь не займати тактильну плитку, щоб люди із вадами зору могли її використовувати без перешкод.

Чому варто обрати плитку саме ТМ “Авеню”?

Плитка від “Ковальської”ТМ “Авеню” – надійний та гарний варіант облаштування тротуарів та інших пішохідних зон. Це – український виробник, який працює за світовими стандартами. Більша частина виробництва – автоматизована, що дозволяє включити “людський фактор”.

Тактильна тротуарна плитка “Авеню” виготовлена з найкращих матеріалів. При виробництві використовується метод напівсухого вібропресування. Такий спосіб зменшує кількість води в суміші. Адже вода негативно впливає на міцність готового продукту.  Це означає, що тротуарна плитка надійно витримує навіть жвавий рух, не втрачаючи форму та колір.

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,