Поради від виробника
“MELIUS” пропонує послуги укладки тротуарної плитки:
- Виконуємо весь комплекс робіт по укладці тротуарної плитки при об’ємі від 1000 м2.
- Надаємо консультації стосовно вибору бруківки, проводимо заміри території, допомагаємо із плануванням зовнішнього водовідведення та підготовкою основи під бруківку.
- Дизайн. Для швидкого вибору Вашого ідеального варіанту бруківки ми пропонуємо розробку індивідуального дизайну викладки тротуарної плитки.
Першим етапом процесу укладання бруківки є підготовка проекту, який повинен містити:
- розміри ділянки замощення;
- визначення навантаження на поверхню;
- умови водовідведення (повздовжні та поперечні ухили);
- тип бруківки, її конфігурацію, кольори та кількість, план мощення і спосіб монтажу.
Виконання проекту слід розпочати з геодезично-вимірювальних робіт, під час яких виконується розбивка території та визначення її рівнів. У точках розбивки вбиваються в землю кілочки або металеві штифти з позначенням рівня, на якому буде знаходитися поверхня. Через ці позначки протягується нитка, яка визначає місцезнаходження верхнього краю бруківки чи бордюрів.
Кожен хто уклав свою присадибну ділянку тротуарною плиткою, цікавиться як правильно доглядати за плиткою, адже з часом за ній з’являється бруд, який псує естетичний вигляд. Повністю запобігти забрудненню неможливо, а ось регулярно очищати, користуючись перевіреними методами вказаними нижче, не складне труднощів.
Найбільш легкий спосіб очищення – помити тротуарну плитку напором води з шланга. Не слід використовувати спеціальні пристосування високого тиску, тому що занадто сильний натиск води негативно вплине на шви між плитками і на саме покриття.
Регулярне чищення водою ефективне, але не завжди приносить результат. Для деяких забруднень потрібен спеціальний підхід, який полягає в правильному підборі засобів і їх грамотному використанні.
Перш ніж купувати той чи інший засіб для чищення тротуарної плитки, слід визначити вид забруднення.
Досить часто можна помітити на тротуарній плитці плями білого кольору – висоли. Це мінеральні відкладення, які потрапляють на поверхню покриття з водяною парою. У будь-якому випадку вони говорять про те, що матеріал піддався впливу навколишнього середовища. Висоли на тротуарній плитці обов’язково потрібно видаляти, інакше є ризик розвитку грибка, який зруйнує плитку в короткий термін.
Чим прибрати висоли на тротуарній плитці? Для очищення такого роду забруднень краще не застосовувати механічний метод, інакше Ви можете пошкодити лицьову сторону плитки. Скористайтеся хімічними засобами, які володіють наступними характеристиками:
- нейтралізуючі
- антисептичні
- гідрофобізуючі
Ці хімічні засоби виготовляють з соляної кислоти або карбонатних сполук. Застосовуючи їх, дотримуйтесь інструкції на упаковці. Користуйтеся нежорсткими щітками і засобами захисту (рукавички, респіратор, одяг з довгим рукавом, спеціальні окуляри).
Перед хімічною обробкою обов’язково помийте плитку водою і дайте їй повністю висохнути. Засоби наносять м’якою щіткою, пензлем або валиком. Вони просочують плитку досить швидко, буквально за кілька хвилин. Потім поверхню знову миють водою і протирають ганчіркою. Коли плитка висохне, її підмітають щіткою. Через пару днів слід обробити покриття гідрофобною рідиною, яка надовго захистить плитку від повторних висолів.
Нерідко трапляється так, що з брукованої поверхні доводиться прибирати цемент відразу після будівництва. Щойно просипаний цементний розчин на тротуарній плитці легко підмести мітлою, і на ній не залишиться слідів. Що стосується свіжого розчину, його теж легко прибрати ганчіркою, тільки не забудьте ретельно помити плитку. Якщо ж його не помітили, і він встиг вбратися, то видалити цементний розчин з тротуарної плитки буде складніше. Для цього використовують засоби, до складу яких входить ортофосфорна кислота. Її наносять м’якою щіткою, після чого плитку покривають нейтрализующим складом (аміак або сода). Після закінчення декількох хвилин плитку треба промити великою кількістю води.
До найскладніших забруднень відноситься засохлий бетон або розчин. Як очистити тротуарну плитку від цементного розчину? Для його видалення знадобиться зубило, молоток, жорстка щітка і чистящі засоби. Для початку просто спробуйте простукати застиглий розчин зубилом, і він відстане, після чого плитку відмивають миючими засобами, наприклад, соляною кислотою. Потім використовують нейтралізатор. Головне тут – не перестаратися і не розколоти плитку.
Очищення плитки необхідне в будь-якому випадку, особливо, якщо у Вас є автомобіль. Він часто залишає на плитці забруднення: масло, мастильні матеріали. Їх можна видалити за допомогою лугу. Якщо було пролито дуже багато олії, його спочатку потрібно зібрати вручну, попередньо посипавши піском. Після його видалення плями посипають харчовою содою. Потрібно почекати кілька хвилин, зняти шар соди і помити мощення засобами для миття посуду. В кінці покриття миють водою зі шланга.
Жувальну гумку легко можна зняти, коли вона застигне. Для цього використовують шпатель. Таким же способом видаляють плями фарби, після чого користуються розчинником або соляною кислотою.
Для очищення чорних слідів від сажі або автомобільних покришок використовують гарячу воду і миючий засіб для тротуарної плитки, які можна знайти в будівельному магазині. Наприклад, це може бути рідке мило для тротуарної плитки.
Для позбавлення від плям іржі застосовують щавелеву кислоту. Вона вступає в реакцію з залізом не тільки на поверхні, але і проникає вглиб. Після такої обробки плитку потрібно ретельно помити водою.
Бур’ян між швами плитки видаляють газонокосаркою і обробляють гербіцидами.
Ми розібрали основні види забруднень і відповіли на питання. Слідкуйте за чистотою плитки, своєчасно видаляйте забруднення і регулярно поливайте водою зі шланга. Тоді Ваше мощення залишатиметься в первісному вигляді і радуватиме своєю красою.
Алгоритм встановлення поребрика чи бордюру полягає в наступних діях.
Спершу визначають межі ділянки, яка буде покрита плиткою, і вздовж її краю викопують рівчак. Його ширина повинна бути приблизно на 20 см більшою від товщини обраного бордюру чи поребрика, а глибина залежать від висоти бетонного елементу та рівня його встановлення відносно бруківки.
но утвореної у ґрунті заглибини вирівнюють, ущільнюють та засипають 5-сантиметровим шаром піску. Далі рівчак на 10-20 см заповнюють основою із напівсухого бетону. Можна також виконати цементно-піскову підсипку (в пропорціях 1:4) товщиною 3 см.
Після цього відбувається монтаж бетонних елементів. Їх виставляють під рівень, надаючи правильного положення гумовим молотком, і встановлюють запроектовану висоту. При монтуванні слід зберігати проміжки (шви) між бетонними елементами близько 3 мм.
Не варто заливати шви бордюру чи поребрика бетоном внаслідок:
- пошкодження країв виробів у місцях з’єднань у зв’язку з їх лінійним температурним розширенням під час річних погодних коливань та циклу замерзання-розмерзання води;
- неестетичного вигляду забруднених розчином елементів.
Для запобігання похилення готової конструкції необхідно її стабілізувати, підсипавши з обох сторін поребрик чи бордюр на третину його висоти напівсухим бетоном.
Вчасна доставка продукції за помірною ціною це те що ми можемо вам гарантувати.
Доставка товару здійснюється тягачем довжина якого складає в районі 16 метрів.
Безкоштовна доставка здійснюється за наступних умов :
- об’єкт розвантаження знаходиться в межах м. Вінниця та має відповідні умови для розвантаження (перед доставкою обов’язково узгоджується з менеджером);
- замовлення становить від 150 м2
5 найпоширеніших міфів про тротуарну плитку
Давно хотіли викласти садові доріжки, територію перед будинком чи тротуари плиткою? Але не знаєте як обрати якісний продукт? На просторах інтернету сьогодні можна знайти багато
Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших
Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не
Сходи з тротуарної плитки: як укласти?
Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,