Облаштовуємо в’їзд в гараж власноруч

Погодьтесь з тим, що абсолютно кожен власник автомобіля піклується про місце стоянки, паркування або території свого гаража. Вони повинні бути не тільки чистими та охайними, але й зручними у своєму використанні. Для того, аби Ваш під’їзд виявився індивідуальним і одночасно надійним, можна спробувати будувати його з тротуарної плитки або бруківки. 

Який варіант установки для під’їзду до гаража обрати?

Задля того, аби в’їхати у власний гараж можна обрати декілька варіантів установок, які допоможуть у цьому. Це може бути вимощення, пандус або бетонна стяжка.

Аби зрозуміти як працює кожен з варіантів, пропонуємо розглянути їх окремо:

Вимощення

Такий варіант установки для в’їзду автомобіля підійде у тому випадку, якщо гараж знаходиться однорівнево з ґрунтом і сам є частиною будинку. Воно може складатись з бетону, тротуарної плитки або асфальту. Для особливої зручності, варто будувати його з бруківки, яка володіє ухилом. Саме вимощення із бруківки чудово справляється із захистом фундаменту від опадів. А також може запобігти накопиченню дощової води під стінами. Воно має велику стійкість до механічних навантажень, що дасть змогу автомобілям будь-якої ваги в’їжджати до Вашого гаража. Вимощення із бруківки виглядає естетичніше, ніж з бетону або асфальту. Воно має великий термін експлуатації і більш екологічне до навколишнього середовища.

Говорячи про ухил вимощення, потрібно звернути увагу, що він повинен складати 15-20 градусів, а його ширина бути не менше 1 метра.

Пандус

Пандус служить для зручного проїзду вашого авто до стоянки, гаража або іншого місця, коли вони знаходяться на підвищеному рівні. Зазвичай, він є доволі легкою та простою конструкцією, але вся зручність у його користуванні залежить від кута нахилу, під яким він знаходиться. Вважається, що чим менший кут – тим легше та простіше користуватись поверхнею. Не менш важливим у простоті користування є легкість в’їзду та виїзду на нього. Тобто рівність поверхні, аби виїзд був плавним. Найкращим варіантом для конструювання буде тротуарна плитка, яка легко та рівно вкладається. 

Пандус може бути зроблений не лише у вигляді прямої площадки для заїзду, а також і як спуск або поворот у підземну стоянку. Задля того, аби убезпечити ваш автомобіль від побиття і подряпин, його доповнюють бордюрами, коли гараж знаходиться вище рівня ґрунту.

З яких матеріалів будують пандус?

Обрати матеріал, з якого будувати пандус – доволі індивідуальна справа. Але варто звернути увагу на характеристики кожного матеріалу і дійти остаточного висновку:

Дерев’яний – найдешевший. Він конструюється найлегше та найшвидше, але служить найменше. Дерево вважається не надто якісним та доречним матеріалом для конструювання пандусів.

Металевий – надійний у використанні та міцний у своєму служінні. Але будується та конструюється занадто рідко через свій головний мінус – замерзанні під час холодної температури. Він стає занадто слизьким та покривається льодом.

Пандус з бруківки – варіант надійніший ніж металевий. Його головною перевагою є стійкість до механічних навантажень. Він виглядає естетичніше і солідніше на вашій ділянці. 

Пандус з бетону – популярний та доволі міцний варіант. Він має невисоку вартість та якість, а також прослужить Вам довгі роки.

Пандус з тротуарної плитки – найбільш вдалий варіант, який вміщує в собі цінову доступність, велику зносостійкість і довговічність. Це єдиний варіант матеріалу для побудови поверхні, який не перегрівається влітку і не замерзає під час холодів. 

Якою повинна бути ширина пандуса?

Тут не потрібно ніяких серйозних прорахунків, його потрібно робити на 30 см ширше, ніж гаражні ворота. Ідеальною довжиною вважається 5 м, але кожен робить, зручним у користуванні саме для нього.

Норми ухилу для пандуса

Згідно з чинним законодавством «стоянки автомобілів», поздовжній ухил вуличних рамп не повинен складати більше, ніж 10%. Відповідно до цього, якщо поверхня має ухил 10%, він повинен складати не менше 1 м в довжину.

Аби він був комфортним, доцільним та безпечним для в’їзду, потрібно обов’язково дотримуватися цих норм.

Бетонна стяжка

Бетонна стяжка є чудовим варіантом установки для в’їзду, якщо Ваш гараж знаходиться на одному висотному рівні з ґрунтом. Ґрунт повинен бути м’яким, тоді на ньому будуть легко утворюватися колії від коліс автомобіля. Бетонна стяжка є цементно-піщаною подушкою. Вона вирівнює поверхню і робить її більш жорсткою. Задля того, аби Ваша конструкція була міцнішою, існує варіант укладати її тротуарною плиткою. Головним плюсом укладання бетонної стяжки тротуарною плиткою, є її висока зносостійкість.  Вона досягається шляхом застосування вібролиття. Для такої будови важливо обрати вібропресованну тротуарну плитку. Внаслідок чого, покриття зможе служити Вам довгими роками і буде виглядати набагато краще, ніж звичайна бетонна стяжка.

На що звернути увагу при побудові в’їзду до стоянки автомобіля?

При конструюванні установок для під’їзду до гаража, важливою складовою є стічна яма і дренажна система. Ці два пристрої забезпечують стікання опадів та їхню самостійну можливість вбиратися в ґрунт.

Задля того, аби бетонна стяжка, пандус або вимощення могли самостійно самоочищуватись та вбирати вологу, потрібно подумати про ухили та водостоки по краях. А ще в кращому випадку – будувати їх під накриттям, аби опади зовсім не потрапляли.

Рекомендуємо будувати установки для в’їзду до стоянки автомобіля з бруківки або тротуарної плитки. Завдяки своїм технічним характеристикам, вони вбирають воду і не перегріваються у період спеки. 

Як правильно забетонувати в’їзд до гаража самостійно?

Роботи по бетонуванню проходять у декілька складних етапів:

  1. Потрібно здійснити зняття ґрунту на 40 см, а потім укласти геотекстиль.
  2. Після того укладається піщаний шар, який поливається водою та ущільнюється віброплитою.
  3. Наступним кроком буде укладення ще одного піщаного шару і повторення ущільнення.
  4. Не менш важливим є утрамбування шару з щебенем. Майбутнє покриття треба відокремити від стін будинку задля зазору у 2-3 см. Після того ставиться опалубок з трьох сторін та замащується, аби бетон не приставав до дерева.
  5. Далі укладення шару утеплювача і зв’язування арматурного каркаса.
  6. Наступний крок – залиття першого шару з бетону і щебеня і вирівнювання поверхні.
  7. Зверху можна класти тротуарну плитку і засипати шви піском.
  8. Останнє завдання – укриття конструкції від опадів, аби бетон схватився і став міцнішим.

Не важливо, яку установку для в’їзду до гаража Ви оберете: вимощення, пандус або бетонну стяжку. Салон тротуарної плитки «Melius» допоможе Вам у підборі матеріалу та установці. Вимощення, бетонна стяжка і пандус з тротуарної плитки або бруківки прослужать Вам довгі роки надійністю та стійкістю. А також допоможуть тримати гараж в чистоті у будь-яку пору року, подарують естетичну насолоду від безлічі варіацій та форм бруківки та тротуарної плитки. 

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,