Поради щодо освітлення тротуарних доріжок

Після оздоблення доріжок тротуарною плиткою на приватних ділянках господарі задумуються про їх освітлення. Але проблема полягає в тому, що освітлення тротуарних доріжок має бути функціональним та зручним. Оскільки це потрібно для безпечного переміщення по території, а не заради краси. Для цього розроблено ряд правил, які допоможуть Вам у вирішенні проблеми з освітленням. Давайте перейдемо до їх розгляду.

Правила освітлення садових доріжок покритих тротуарною плиткою

 1. Потрібно скласти план території. На плані має бути зазначено основні будівлі, доріжки покритими тротуарною плиткою, дерева, кущі та мости. Це допоможе Вам у розміщенні світильників.
 2. Розподілення світу. Потрібно визначити області, де потрібно більше та менше кількість світу. Чим ближче до дому тим більше його знадобиться.
 3. Не купуйте одразу потрібну кількість світильників. Краще, купіть один для того, щоб підключити його у темний час та вирішити чи він підходить Вам своїми якостями.
 4. Підберіть певний тип світильника для кожної зони. Наприклад для садових тротуарних доріжок підходять, як лампи накопичення, так і світлодіодні  лампи.
 5. Важливим фактором при оздобленні освітлення загородної території – є вибір мульти сезонних ламп. Оскільки вони стійкі до перепад температури у різні пори року.
 6. При оформленні освітлення тротуарних доріжок не потрібно забувати про світловий комфорт. Висока концентрація світла в саду створить неприйнятну атмосферу  в саду та може засліпити очі. В певних місцях яскравість світла має бути меншою для передачі їй містичності.

Окрім врахування даних правил слід врахувати і варіанти світильників для садових доріжок покритих тротуарною плиткою. Світильників існує велика кількість, тому потрібно врахувати їх можливості при оформленні освітлення Вашої ділянки. 

Типи світильників по способу дії

 1. Лампи накалювання. Ви зможете використовувати даний світильник лише тисячу годин при його світловіддачі 15 лм/Вт.
 2. Галогенні лампи. Вони працюють удвічі довше ніж лампи накалювання при, майже, однаковий світловіддачі.
 3. Люмінесцентні лампи. Їх використання в освітленні тротуарних доріжок потрібно у вологозахищених корпусах. Світло люмінесцентних ламп приближене до місячного світла. Термін їхньої служби – 15 000 годин при освітленні 80 лм/Вт. Люмінесцентні лампи досить складні в експлуатації, а при 5С перестають працювати та виходять із строю.
 4. Металогенні лампи. Їхнє світло максимально приближене до натурального світла. Світловіддача металогенних ламп становить 100 лм/Вт., а строк експлуатації – 12 000 годин. Єдиний їхній мінус – це сильне нагрівання, тому їх краще розміщувати ближче до тротуарних доріжок, чим до рослин.
 5. Натрієві лампи. Вони мають світловіддачу в районі 150-200 лм/Вт., а строк експлуатації натрієвих ламп 29 000 годин. А світять яскраво-жовтим світлом.
 6. Світлодіоди. Світлом та кольором, яким світить даний тип лампи залежить від кристала, який використовується в світлодіоді. Строк служби складає світлодіодів складає 34 роки.

Типи світильників по дизайну та світловіддачі

 1. Ліхтарик. Завдяки його конструкції, встановлюється вертикально. Даний тип освітлення досить часто використовують при освітленні основної тротуарної доріжки, яка веде додому. Але слід підбирати відстань між ліхтариками, щоб їх світло не пересікалось.
 2. Марковане світло. “Світловий стовпчик” або світильник типу “болард” призначений лише для вказування напрямку на території, а не для її освітлення.
 3. Каміння, яке світиться виконує роль підсвітки. Для цього під тротуарну плитку  розміщують світлодіодну плитку, яка вночі буде давати містичний ефект.
 4. Декоративне освітлення у виді лампочек-led. Для цього використовують ліхтарики різної форми, щоб з акцентувати увагу на цікаву архітектуру ділянки.
 5. Світильники на акумуляторах-led. Дані пристрої мають варіативний дизайн та використовуються, як декор. Акумулятори даних світильників заряджаються від сонця, а ввечері світлодіод починають світитись.
 6. Сферичні світильники. Вони оснащені лампою невеликої міцності, що дозволяє зробити містичну атмосферу на тротуарних доріжках у Вас в саду.

Не дивлячись на добре підібране освітлення, тротуарна плитка також грає роль при створенні антуражу вночі. Для вибору якісної тротуарної плитки пропонуємо завітати до магазину тротуарної плитки Melius, де ви можете купити тротуарну плитку для своєї ділянки. 

Анжела

(067) 33-44-055

Керівник з продажу

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Інші записиv
Тротуарна плитка на схилі. Різнокольорова бруківка від салону тротуарної плитки «Melius» Вінниця

Тротуарна плитка: як укласти на схилі?

При створенні проекту будівництва та ландшафтного дизайну, в першу чергу враховується рельєф місцевості. Від нього залежить місце розташування будинку, альтанки, ставок, дитячий майданчик та інші

Укладка брущатки от салона тротуарной плитки «Melius» Ви. Текстура бруківкинница

Від чого залежить текстура бруківки?

Бруківка являє собою міцне, тверде покриття, яке отримують шляхом мощення брусчатого натурального каменю, бетонних брусків. З їх допомогою приводять до ладу міські дороги, вулиці, оформляють