Технологія укладання тротуарної та дорожньої плитки

Усі ми знаємо про довговічність римських та давньогрецьких будівель. Але особливої уваги заслуговує теперішній стан їхніх доріг. Деяким з них виповнилось більше двох тисяч років! І це дійсно вражає. Адже технологія укладання тротуарної плитки майже не змінилась з тієї пори. В теперішній час немає необхідності вимощувати дороги та тротуари важкими кам’яними блоками. На їх зміну прийшла бетонна тротуарна плитка. Вона має хорошу міцність, а також приємний зовнішній вигляд. Існує величезне різноманіття її форм та кольорів, на будь-який смак. Обираючи якісну бруківку, ви отримуєте чудове довговічне покриття. Але термін служби тротуарної плитки також залежить від того, як саме її постелили. Навіть найдорожча та найгарніша плитка не прослужить вам довго, якщо не дотримуватися технології укладки.

Етапи підготовки та укладки тротуарної плитки

  1. Насамперед, необхідно обрати, розмітити та підготувати поверхню. Зазвичай, знімається старе покриття або шар землі з рослинністю. Потім ділянка утрамбовується і, при необхідності, змочується водою.
  2. Якщо є потреба, то на даному етапі викладаються бордюри. Також, важливо визначити стоки для води. Якщо цього не зробити – волога може збиратися в одному місці і плитка з часом буде там просідати.
  3. На цьому етапі робиться “подушка”. Площа засипається шаром щебню та розрівнюється. Далі все заповнюється піском, товщиною приблизно 5 см. Після цього, майбутній тротуар чи дорога заливається водою для ущільнення всіх шарів. Роботи можуть продовжуватися вже через кілька годин. Але якщо в повітрі багато вологи – краще відкласти всі подальші етапи до наступного дня.
  4. Після незначного підсихання, поверхня засипається сумішшю піску та цементу в пропорції 3:1. Тоді весь майданчик остаточно вирівнюється і можна переходити до наступної частини.
  5. Укладання тротуарної плитки повинно відбуватися у напрямку від вас або від бордюру. Але, якщо ділянка кругла – краще починати з центру. Покладіть фрагмент на місце та постукайте по ньому дерев’яним або гумовим молотком. Перевіряйте рівень кожен раз, як покладете кілька плиток. Це необхідно, щоб не допустити утворення хвиль.
  6. Після того як укладена вся основна частина – можна зайнятися підрізкою та заповненням пустот. Приміряйте бруківку, відмітьте необхідну частину та відріжте. Ще раз перевірте рівнем всю площу.
  7. На цьому етапі вам знову потрібно підготувати суміш піску та цементу. Ретельно засипте всі щілини між плитками та зметіть залишки. Далі вся поверхня обрежно заливається водою.
  8. Після підсихання огляньте ділянку. Якщо ви дотрималися всіх рекомендацій – то вона повинна бути рівною та цілісною.

Кілька порад щодо вибору бруківки

Під час вибору бруківки, зверніть увагу на її товщину. Для навантажених тротуарів та доріг її товщина має бути не менше 6-ти см. Крім того, шар щебню не повинен бути  тоншим 10-15-ти см. Це необхідно для уникнення просідання плитки. Але, якщо це все-таки трапилось – не біда. Ви завжди можете розібрати цю ділянку. Підсипте щебню та повторіть всі етапи, які використовувались під час укладки.

Пам’ятайте про те, що облаштування тротуарів та доріг – важка праця. Тому краще один раз обрати дорожчі і якісніші матеріали, які прослужать вам багато років. Неякісна тротуарна плитка з часом потріскається і розсиплеться. Навіть, якщо вона укладена з дотриманням всіх нюансів і технологій.

Асортимент нашого магазину у Вінниці порадує навіть самих вибагливих покупців. У нас представлена тротуарна і парканна плитка, бордюри, декоративні клумби та багато іншого. Завітайте до магазину або зателефонуйте – наші консультанти завжди нададуть вам потрібну інформацію.

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,