У вашому дворі є загроза грунтових вод або зсувів грунту? Вас хвилює довговічність вашого майбутнього майданчику або доріжки із тротуарної плитки? Існує просте вирішення цієї проблеми. Зробіть прошарок з геотекстильної тканини. Вона ще називається фільтрувальною тканиною. Цей матеріал є нетканим і синтетичним. Завдяки цим характеристикам, він погано піддається гниттю та розшаруванню. Крім того, тканина запобігає проростанню бур’янів. Якщо у вас вже є доріжка чи майданчик з тротуарної плитки або бруківки – то ви, напевно, знаєте, як важко боротися з рослинністю.
Для чого використовувати фільтрувальну тканину ?
Фільтрувальна тканина призначена для відділення основного матеріалу (тротуарної плитки, бруківки або асфальту) від грунту. Дуже часто можна спостерігати, як на пухких грунтах плитка йде хвилями. Або взагалі розпадається все полотно. Якби при укладці використали геотекстиль – цього можна було б уникнути. Ця тканина створює так звану “подушку” або “пиріг”. Завдяки цьому відбувається ущільнення нижнього шару.
Часто говорять, що використовувати геотекстиль зовсім необов’язково. Що правильно укладена тротуарна плитка і так добре тримається. Частково – це правда. Але ніхто не застрахований від підземних вод, зсувів грунту чи масштабних злив. Щоб захистити себе від їхніх неприємних наслідків – зробіть прошарок з фільтрувальної тканини. До того ж, це вийде дешевше, ніж заново укладати всю плитку.
Крім того, піщані та глинисті грунти мають здатність з часом вимиватися та просідати. “Подушка” з геотекстилю розділяє всі шари, тому ваша плитка не постраждає.
Етапи укладання тротуарної плитки на геотекстиль:
- Зробіть розмітку території, де ви плануєте укладати плитку. Найпростіший спосіб – забити кілки та натягнути між ними нитку.
- Зніміть верхній шар грунту (приблизно 20-35 см, залежно від потреб).
- Вирівняйте та утрамбуйте землю. Якщо поверхня пухка – злегка змочіть її водою та дайте підсохнути. Можна встановити бордюри на цьому етапі або перед безпосереднім укладанням плитки. Це залежить від висоти бордюру і від ваших уподобань.
- Застеліть всю траншею геотекстилем. Тканина повинна виходити за межі або бути врівень з верхнім шаром землі. Злегка натягніть її, щоб не було складок та хвиль.
- Якщо передбачається велике навантаження на доріжку або мають місце зсуви грунту – засипте шар щебню приблизно 5 см товщиною. За іншою технологією, щебінь замінюється на пісок. Його також потрібно утрамбувати.
- Застеліть ще один шар геотекстилю. Аналогічно попередньому, натягніть та розрівняйте його.
- Зверху засипте пісок. Його потрібно змочити водою та утрамбувати.
- Прокладіть шар піщано-цементної суміші та вирівняйте її.
- Якщо ви не установили бордюри перед формуванням “подушки” – саме час це зробити.
- Укладіть тротуарну плитку та утрамбуйте її. Використовуйте дерев’яний або гумовий молоток. Постукайте кожен фрагмент, щоб він встав на місце.
- Засипте поверхню піщано-цементною сумішшю. Приділіть достатньо уваги швам між бордюрами та плиткою.
- Заметіть залишки та добре зволожте укладене полотно. Після цього краще не мочити плитку кілька днів, щоб вона “всілась”.
Звичайно, вам би хотілося бути впевненими в тому, що ваша доріжка прослужить вам не один рік. Проте, навіть дотримуючись всіх нюансів, ви не застраховані від неякісних матеріалів. Тому ми наполегливо рекомендуємо вам купувати тротуарну плитку та бруківку в спеціалізованих магазинах. У салоні “Melius” ви знайдете широкий вибір тротуарної плитки та бруківки. А також багато інших елементів облаштування. За консультацією ви можете звернутися до спеціалістів нашого салону тротуарної плитки. На всю нашу продукцію діє гарантія – 15 років. І ми завжди раді допомогти вам зробити правильний вибір.