Історія виникнення бордюру сягає своїм корінням в XIX століття. Даний термін в перекладі з французької мови означає «смуга, облямівка». Спочатку він використовувався виключно в садово-парковому мистецтві. Виробами ефектно оформляли англійські газони. Однак, з плином часу, бордюрами стали оточувати все, що душа забажає. Навіть грядки з розсадою городніх культур.
В даний час садовий, парковий бордюр служить доречним, гармонійним доповненням газонів, доріжок, квіткових клумб, партерів. На нього покладено не лише декоративну функцію. Вони захищають територію від появи бур’янів. А іноді виконують роль стінки-підпори.
Монтаж виробів – процес нескладний. Якщо є дрібні, легкі деталі, їх, для надання огородженню стійкості, статичності, міцності, фіксують спеціальним розчином. Купити бордюри тротуарні, ціна на які повністю відповідає високій якості, можна в салоні Melius.
Різновиди бордюрів
Для виготовлення продукції використовують не тільки природні багатства (піщаник, мармур, гранітний камінь, вапняк, валуни, черепашник, дерево), а й матеріали, створені людиною штучно:
- нержавіючий метал;
- пластик;
- бетон;
- цеглу.
«Живий» бордюр
Обрамляти «райський» куточок на дачі можна за допомогою «живого» бордюру з багато-, однорічних рослин, низькорослих чагарників, які відрізняються, під час цвітіння, особливою барвистістю. Щільні стінки з рослин вшир повинні досягати тридцяти-сорока сантиметрів. Висота їх зазвичай не більше п’ятдесяти сантиметрів.
Дуже затребувані серед садівників, ландшафтних дизайнерів блокові бордюри.
Цегляний поребрик
Традиційно, для оформлення квітників, використовується цегла, яка укладається у вигляді зубців і частково знаходиться в землі. Однак даний матеріал є недовговічним, оскільки схильний до руйнування під впливом низьких температур в морозні зими.
Блоковий бордюр
Якщо робити акцент на віці саду немає необхідності, цеглу часто замінюють блоками теракотового кольору. Їх кладуть не лише по горизонталі, але й в вертикальному положенні. Блоки-імітації цегли знаходяться на фундаменті, торкаються один з одного вузькою, широкою сторонами або торцями. Висота паркового бордюру не перевищує п’яти сантиметрів. Після його укладання змінити габарити, форму квіткової клумби не вдасться.
Бордюр з плит піщаника
Бордюр з плит піщаника використовують, щоб викласти доріжки біля квітників. Він перешкоджає попаданню на клумбу трав і злаків, що полюбляють піщані ґрунти. Такий елемент не заважає прополюванню. Щоб бур’яни не проростали в проміжки між плитами, щілини засипають спеціальною сухою сумішшю на основі цементу. При укладанні плит підстеляють матеріал з мульчі – спанбонд, викладають пісок та щебінь, які згодом виконують дренажну функцію.
Металевий поребрик
Для облямівки квіткових клумб прямокутної форми садівники використовують бордюри з металу, котрі відмінно відокремлюють від газону, викладену щебенем, стежку. Вони також перешкоджають розростанню трав’янистих багаторічників. Висота смуги, зробленої із заліза, міді, алюмінію, сталі, як правило, не перевищує двох сантиметрів. Заглиблюється він в землю приблизно на десять-п’ятнадцять сантиметрів.
Бордюр з дерева
Дерев’яний бордюр садовий відмінно обрамляє декоративну ділянку, використовується для оформлення терас. Для нього не рекомендується використовувати звичні дошки. Тому що вони, з плином часу, розкладаються. А також, швидко втрачають презентабельний зовнішній вигляд і стають улюбленим місцем поселення слимаків, розмноження равликів. Для бордюрів ідеально підходять бруски, попередньо оброблені речовинами-антисептиками, товсті гілки дуба, чурбаки. Вони мають бути просочені спеціальним розчином, що запобігає гниттю. І скріплюються спеціальним дротом. Чурбаки встановлюють у вертикальному положенні.
Пластиковий бордюр
Сьогодні у продажу можна зустріти великий вибір продукції із пластику кольорової гами на будь-який смак, що нагадують зовнішнім виглядом матеріали природного походження. При виборі пластикового виробу, слід брати до уваги архітектурну задумку, враховувати стилістику присадибного ландшафту, саду.
Бордюр з бетонних блоків
Деякі люди віддають перевагу бордюру з бетонних блоків, що мають форму прямокутника. Його можна укласти як широкою стороною, так і ребрами. Блоки використовують для обрамлення квітників, що характеризуються правильною геометрією. Вони доречні в місці розташування альтанок і майданчиків, там, де проводять дозвілля гості і домочадці. Щоб надати йому «родзинку», можна поміж блоками зробити невеликі зазори, а після засипати їх галькою великих розмірів.