Вибір бордюру: різновиди та технології виробництва

Історія виникнення бордюру сягає своїм корінням в XIX століття. Даний термін в перекладі з французької мови означає «смуга, облямівка». Спочатку він використовувався виключно в садово-парковому мистецтві. Виробами ефектно оформляли англійські газони. Однак, з плином часу, бордюрами стали оточувати все, що душа забажає. Навіть грядки з розсадою городніх культур.

В даний час садовий, парковий бордюр служить доречним, гармонійним доповненням газонів, доріжок, квіткових клумб, партерів. На нього покладено не лише декоративну функцію. Вони захищають територію від появи бур’янів. А іноді виконують роль стінки-підпори.

Монтаж виробів – процес нескладний. Якщо є дрібні, легкі деталі, їх, для надання огородженню стійкості, статичності, міцності, фіксують спеціальним розчином. Купити бордюри тротуарні, ціна на які повністю відповідає високій якості, можна в салоні Melius. 

Різновиди бордюрів

Для виготовлення продукції використовують не тільки природні багатства (піщаник, мармур, гранітний камінь, вапняк, валуни, черепашник, дерево), а й матеріали, створені людиною штучно:

  •  нержавіючий метал;
  •  пластик;
  •  бетон;
  •  цеглу.

«Живий» бордюр

Обрамляти «райський» куточок на дачі можна за допомогою «живого» бордюру з багато-, однорічних рослин, низькорослих чагарників, які відрізняються, під час цвітіння, особливою барвистістю. Щільні стінки з рослин вшир повинні досягати тридцяти-сорока сантиметрів. Висота їх зазвичай не більше п’ятдесяти сантиметрів.

Дуже затребувані серед садівників, ландшафтних дизайнерів блокові бордюри.

Цегляний поребрик

Традиційно, для оформлення квітників, використовується цегла, яка укладається у вигляді зубців і частково знаходиться в землі. Однак даний матеріал є недовговічним, оскільки схильний до руйнування під впливом низьких температур в морозні зими.

Блоковий бордюр

Якщо робити акцент на віці саду немає необхідності, цеглу часто замінюють блоками теракотового кольору. Їх кладуть не лише по горизонталі, але й в вертикальному положенні. Блоки-імітації цегли знаходяться на фундаменті, торкаються один з одного вузькою, широкою сторонами або торцями. Висота паркового бордюру не перевищує п’яти сантиметрів. Після його укладання змінити габарити, форму квіткової клумби не вдасться.

Бордюр з плит піщаника

Бордюр з плит піщаника використовують, щоб викласти доріжки біля квітників. Він перешкоджає попаданню на клумбу трав і злаків, що полюбляють піщані ґрунти. Такий елемент не заважає прополюванню. Щоб бур’яни не проростали в проміжки між плитами, щілини засипають спеціальною сухою сумішшю на основі цементу. При укладанні плит підстеляють матеріал з мульчі – спанбонд, викладають пісок та щебінь, які згодом виконують дренажну функцію.

Металевий поребрик

Для облямівки квіткових клумб прямокутної форми садівники використовують бордюри з металу, котрі відмінно відокремлюють від газону, викладену щебенем, стежку. Вони також перешкоджають розростанню трав’янистих багаторічників. Висота смуги, зробленої із заліза, міді, алюмінію, сталі, як правило, не перевищує двох сантиметрів. Заглиблюється він в землю приблизно на десять-п’ятнадцять сантиметрів.

Бордюр з дерева

Дерев’яний бордюр садовий відмінно обрамляє декоративну ділянку, використовується для оформлення терас. Для нього не рекомендується використовувати звичні дошки. Тому що вони, з плином часу, розкладаються. А також, швидко втрачають презентабельний зовнішній вигляд і стають улюбленим місцем поселення слимаків, розмноження равликів. Для бордюрів ідеально підходять бруски, попередньо оброблені речовинами-антисептиками, товсті гілки дуба, чурбаки. Вони мають бути просочені спеціальним розчином, що запобігає гниттю. І скріплюються спеціальним дротом. Чурбаки встановлюють у вертикальному положенні.

Пластиковий бордюр

Сьогодні у продажу можна зустріти великий вибір продукції із пластику кольорової гами на будь-який смак, що нагадують зовнішнім виглядом матеріали природного походження. При виборі пластикового виробу, слід брати до уваги архітектурну задумку, враховувати стилістику присадибного ландшафту, саду.

Бордюр з бетонних блоків

Деякі люди віддають перевагу бордюру з бетонних блоків, що мають форму прямокутника. Його можна укласти як широкою стороною, так і ребрами. Блоки використовують для обрамлення квітників, що характеризуються правильною геометрією. Вони доречні в місці розташування альтанок і майданчиків, там, де проводять дозвілля гості і домочадці. Щоб надати йому «родзинку», можна поміж блоками зробити невеликі зазори, а після засипати їх галькою великих розмірів.

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,