Від чого залежить текстура бруківки?

Бруківка являє собою міцне, тверде покриття, яке отримують шляхом мощення брусчатого натурального каменю, бетонних брусків. З їх допомогою приводять до ладу міські дороги, вулиці, оформляють присадибні ділянки, майданчики біля альтанок, зони при басейнах тощо.

Текстура бруківки: що потрібно знати покупцю?

Від текстури матеріалу залежить зовнішній вигляд поверхні. Стандартні або індивідуальні схеми мощення матеріалу дозволяють створювати цікавий, естетичний ландшафт.

Існують різні способи обробки, укладання каменю. Бруківкою однакового розміру, з відносно рівними краями, можливо викласти навіть складні геометричні фігури, різноманітні орнаменти. Якщо дотримана технологія мощення, вона здатна витримувати інтенсивні навантаження. При правильній укладці, матеріал бездоганно прослужить багато років і не втратить, в ході експлуатації, декоративності та презентабельності. 

Для виготовлення якісної бруківки, використовують:

  • оброблене каміння природного походження (базальт, граніт); 
  • матеріали, що містять цемент та глину.

Для мощення доріг підходить як колоте каміння, так і пилене (за допомогою алмазного інструментарію). Колотий камінь має нерівні краї. Він, як правило, грубо оброблений, характеризується неоднаковими розмірами. Пиляний – рівніший і дорожчий. Його використовують на тих ділянках, де потрібно викласти візерунок правильної форми. Іноді лицьову поверхню матеріалу шліфують. 

Широке розповсюдження має пилено-колота текстура дорожнього покриття. Каміння розпилюють на плити товщиною від трьох до п’яти сантиметрів. За допомогою спеціального верстату їх розколюють на фігурні елементи. Чим рівнішими є їх краї, ретельніше дотримані розміри, тим простіше з бруківки формувати декоративні схеми, наприклад, шахову, зі зміщенням швів, шов до шову, готичну. 

Техніки укладання бруківки

Досвідчені майстри працюють з складними техніками. Вони укладають камені віялом (або лускою), ялинкою, колодязем, у вигляді хвилі. Якщо каміння має гладкі краї, то при укладці між елементами не буде великих зазорів.

Види бруківки, особливості

Пиляна, термооброблена плитка з граніту використовується для отримання безшовної текстури, гладкого монолітного покриття. Вона виглядає досить презентабельно та бездоганно служить протягом десятиліть. В ній не проростають трава та бур’яни. 

Бруківка гранітна дуже міцна та стійка до впливу навколишнього середовища. Вона гармонійно вписується в класичне оформлення придомової території. Гранітний матеріал не псується при підвищеній вологості, не поглинає воду, не плавиться під впливом прямих променів сонця, витримує заморозки та коливання температурних показників. 

Плитка з базальту теж довговічна. Однак її кольорова гама обмежується лише сірими відтінками. 

Бруківка, що виготовляється на основі цементної суміші, називається бетонною. Вона буває двох видів:

  • вібролитою;
  • вібропресованою.

Вібролиті елементи мають декоративний вигляд. Даному матеріалу притаманна гладка поверхня та велике кольорове різноманіття. У вібропресованого покриття шорстка поверхня. 

Клінкерну бруківку виготовляють з тугоплавкої глини, яка підлягає тривалій термічній обробці при високій температурі. Таке покриття, за показниками міцності та довговічності, не поступається граніту. Клінкерна бруківка займає провідні позиції серед штучних матеріалів. Їй притаманний тривалий термін служби, а також важливі параметри – зносостійкість та морозостійкість.

Кожен з вищезгаданих видів поверхні має свої переваги. Тому, вибирати матеріал для мощення доріжок, оформлення дитячих майданчиків, зон біля альтанок, басейнів, підходів до будівель, гаражів потрібно, враховуючи розроблений професіоналами проект. Також не завадить проаналізувати місце розташування, ландшафтне оформлення тієї чи іншої ділянки. 

Широкий асортимент якісної тротуарної плитки та бруківки в салоні Melius Вінниця

Салон «Меліус» пропонує забудовникам купити тротуарну плитку Вінниця (понад сто видів) в різноманітній кольоровій палітрі. 

Компанія також продає по вигідній ціні різні варіанти бруківки:

Melius реалізує екологічно чисті матеріали бездоганної якості, які є абсолютно безпечними для здоров’я людини. 

Головна мета салону тротуарної плитки – задовольнити вимоги найвибагливішого покупця широким асортиментом високоякісної продукції від найкращих в Україні заводів-виробників! Менеджери фірми радо нададуть професійну консультацію по всім питанням. Компанія оперативно доставить клієнту замовлену продукцію.

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,