Види бордюрів та технологія їх встановлення

У цій статті ми розкажемо вам про технологію встановлення бордюрів. Ви дізнаєтеся про різні їх типи та про вибір між ними. Крім того, ви зможете ознайомитись у яких сферах використовують бордюри. Ця інформація також буде корисною тим, хто вирішив зайнятися укладанням тротуарної плитки на суху суміш. Така методика передбачає використання піску та\або бетонної основи.

Класифікація бордюрів

Бордюри паркові мають гарний зовнішній вигляд, вони довговічні та практичні. Тому їх часто встановлюють перед укладанням тротуарної плитки на пісок або інші поверхні. Ці елементи здатні вписатися в будь-який архітектурний стиль вашого двору і нададуть йому завершеного вигляду. А широкий асортимент продукції дозволяє вам не обмежуватися в плані дизайну.

Укладання бордюрів використовується для:

 • визначення меж тротуару чи доріжки;
 • відокремлення доріг від пішохідних тротуарів чи зон;
 • захисту клумб та газонів.

Бордюри можуть бути дорожні та паркові. Дорожні мають більшу товщину і вони набагато міцніші. Паркові легші та тонші. Вони можуть мати будь яку форму. Наприклад: бувають прямі, кутові, у вигляді півкола та ще багатьох різних форм. 

Бордюрні межі також використовують для захисту газонів. Але головна ціль – утримання плитки на місці. Такий метод запобігає ерозії. Правильна установка бордюрів здатна суттєво збільшити термін експлуатації доріжок та тротуарів.

Матеріали, з яких виготовляються тротуарні бордюри можуть бути самі різні. Основні з них:

 • метал;
 • пластик;
 • бетон;
 • цегла;
 • деревина;
 • натуральний камінь.

Але найбільшим попитом користуються бетонні бордюри. Тому зосередимо увагу саме на них. Вібропресовані та вібролиті бордюри відрізняються не лише способом виготовлення. При вібропресуванні використовується напівсуха суміш. Завдяки мінімальній кількості води – матеріал має більшу міцність. Вібролиті бордюри мають здатність давати тріщини та швидше руйнуватися.

Чому варто обрати бетонні бордюри

Щоб зробити правильний вибір, необхідно детально ознайомитися з технічними характеристиками найбільш поширених видів матеріалу. Кожен з них має певні переваги і особливості. 

Бетонні паркові бордюри зазвичай встановлюються на дорогах з мінімальним горизонтальним навантаженням. Найчастіше, вони застосовуються при укладання тротуарної плитки на бетонну основу. Цей вид конструкції має тривалий термін служби і характеризується простою системою монтажу. 

В теперішній час бетонні бордюри мають великий вибір кольорів. Завдяки цьому можна створити унікальний дизайн пішохідних зон.

Переваги бетонних бордюрів:

 • рівень водопоглинання – 6%;
 • висока міцність;
 • матеріал досить простий в обробці (при необхідності, бордюри можна різати);
 • стійкість до перепадів температур.

Як встановити бордюр

Установка бордюрів проходить в декілька етапів.

 1. Для того, щоб рівно покласти бордюри, необхідно чітко розмітити територію. Встановіть кілки та протягніть між ними мотузку.
 2. Після того, потрібно викопати траншею більшої ширини, ніж садовий бордюр. І утрамбувати землю.
 3. Викласти шар щебеню.
 4. Далі, необхідно насипати пісок та змочити його водою. Через кілька годин можна починати установку бордюрів.
 5. Приготувати розчин з піску, щебню, води та цементу. 
 6. Викласти бордюри в траншею. Вирівняти їх та залити з обох боків розчином.
 7. Щілини між бордюрами засипати піщано-цементну суміш та полити водою.

Завдяки цим порадам, встановлення бордюрів власними руками буде якісним і надійним. А завдяки широкому асортименту бордюрів у нашому салоні Меліус – ви завжди зможете підібрати найкращий варіант. Крім того, у нас ви можете придбати різні декоративні елементи. Наприклад, бетонні клумби, лотки, палісади та поребрики. Наші консультанти завжди допоможуть вам зробити найкращий вибір.

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,