Відмостка навколо будинку: функції, види та особливості монтажу

Чому один будинок може простояти 20 років як новий, а інший потребує капітального ремонту уже через 10 років?

Вся справа в відмостці фундаменту. Це своєрідна “гардина” з тротуарної плитки, що викладається навколо будинку. Вона тримає незмінним кут між стіною та землею, захищає фундамент від деформації. 

Давайте разом розберемося з тим кому та для чого потрібна відмостка? Які основні функції, склад та види. 

Для чого потрібна відмостка?

Кожен будинок потребує укладання відмостки. Вона захищає його від різних шкідливих факторів (вологи, пилу). 

В цілому, це невисоке, але широке покриття з ухилом, що лежить на землі. Тротуарна плитка – матеріал, яким вона викладається. В той час як фундамент – основа будинку, відмостка допомагає йому залишитись стійким. 

Основні функції:

  • Захисна – захищає від атмосферних осадів, пилу 
  • Запобіжна – регулює вплив грунтових газів
  • Утеплювальна – запобігає деформації при промерзанні грунту
  • Декоративна.

Давайте розберемо кожну детальніше!

Захисна

Поява пустот у грунті – проблема, що рано чи пізно настигає кожного власника. Промерзання і танення ґрунтів викликає деформацію верхнього шару та його осідання. 

В ці пустоти потрапляє осадова вода від чого з часом фундамент починає псуватись. Більше того, поглинання води впливає на температуру приміщення! Охолоджується не тільки земля, а й підвал і цокольний поверх. 

Відмостка допомагає вирішити цю проблему! Вона відводить воду від будівлі, а також додатково захищає стіни від бризгів та бруду. Також вам можуть бути цікаві інші елементи для водовідведення.

Запобіжна

Грунт мусить насичуватись кислородом щоб не допустити накопичення шкідливих хімічних речовин. Відмостка допоможе і з цим! 

Утеплювальна

З приходом холодів різко розширюється в об’ємі дощова вода у землі. Відбувається вспучування, деформація грунту. Фундамент теж деформується, перекошується та в кінці кінців руйнується.

Відмостка захищає грунт від промерзання і рівномірно розподіляє бокове навантаження. Головне дотримуватись технології укладки. 

Декоративна

Рівна лінія відмостки стане чудовою прикрасою вашого будинку! Навіть дуже добре утрамбована земля не зможе дати такого ж ефекту акуратності та продуманності. 

Монтаж

Для створення відмостки, по всьому периметру будинку викопують траншею глибиною від 20 до 50 см. Між стіною та мощенням залишають компенсаційний (деформаційний) шов для теплоізоляції. Цей шов покривають рубероїдом в декілька шарів, поки не буде 2 см.  

Подушка для вуличної плитки створюється в декілька шарів. Для цього чередують щебінь з піском. Щебінь варто обрати мілкий та устелити шаром 15-20 см, а товщина шару з піском мусить бути 3-5 см. Потім використовують бордюр та водостік. Товщина подушки визначається відповідно до глибини промерзання.

Відмостка для фундаменту повинна бути викладена по всьому периметру без тріщин та щілин. 

Склад та види

Відмостка буває 3 видів: 

  • Жорстка (покриття з моноліту чи бетону)
  • Напівжорстка (покриття з плитки тротуарної)
  • Мяка (насипний щебінь).

Жорстка (з бетону) не пропускає вологу та забезпечить повну гідроізоляцію. 

М’яка буде не достатньо захищати фундамент від шкідливих навколишніх чинників. 

Отож знаєте який з цих трьох видів найкраще піддається ремонту та найдовше прослужить? Так, відмостка з використанням вуличної плитки!

Ви можете купити тротуарну плитку Вінниця будь якої форми та довжини. А завдяки широкому вибору кольорів можна навіть зробити її у колір будинку. 

Анжела

(067) 33-44-055

Керівник з продажу

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on linkedin
LinkedIn
Інші записиv
Тротуарна плитка на схилі. Різнокольорова бруківка від салону тротуарної плитки «Melius» Вінниця

Тротуарна плитка: як укласти на схилі?

При створенні проекту будівництва та ландшафтного дизайну, в першу чергу враховується рельєф місцевості. Від нього залежить місце розташування будинку, альтанки, ставок, дитячий майданчик та інші

Укладка брущатки от салона тротуарной плитки «Melius» Ви. Текстура бруківкинница

Від чого залежить текстура бруківки?

Бруківка являє собою міцне, тверде покриття, яке отримують шляхом мощення брусчатого натурального каменю, бетонних брусків. З їх допомогою приводять до ладу міські дороги, вулиці, оформляють

Фото Бруківка Австрійська від салону тротуарної плитки Melius у Вінниці. Пігменти для фарбування тротуарної плитки

Пігменти для фарбування тротуарної плитки

Пігменти являють собою сухі порошки-наповнювачі, які не розчиняються у воді, маслі, лакові та інших речовинах. Вони є складовою частиною фарб, емалей. Різновидності пігментів В залежності