Чи можна класти тротуарну плитку на старий асфальт?

Для облаштування тротуарів, доріжок та майданчиків багато хто віддає перевагу тротуарній плитці. Вона набагато привабливіше і практичніша таких альтернативних матеріалів, як асфальт і бетон. У тих ситуаціях, коли необхідно виконати покриття на відкритому грунті. Наприклад, де немає старого покриття, проблем з її укладанням своїми руками не виникає. Але в більшості випадків доводиться вирішувати питання зі старим покриттям. З асфальтом, який втратив зовнішню привабливість, але в цілому ще зберіг міцність. У таких випадках зривати асфальтування шкода, але і залишати його в такому непривабливому вигляді не можна.

Питання, чи можна класти тротуарну плитку на старий асфальт, немає однозначної відповіді. Кращий вихід в такій ситуації – це запросити досвідченого фахівця, який зможе оцінити стан асфальту і дасть грамотний висновок. 

Тротуарна плитка: головні переваги

Тротуарна плитка – це стильна прикраса багатьох площ, вулиць, алей і парків. Таке дорожнє покриття виглядає ефектно, за рахунок чого дорога, викладена бруківкою, має доглянутий вигляд. Вона користується попитом в дорожньому будівництві за рахунок високої зносостійкості. Якщо чітко дотримуватися технології виробництва, може служити більше 20 років. Має високу міцність, морозостійкість, екологічність і довговічність.

Підготовка асфальту до укладання тротуарної плитки

Якщо асфальтована поверхня міцна і рівна, можна відразу приступати до засипання 10-сантиметрового шару піску. Після розрівнювання його ущільнюють за допомогою трамбування. Краще використовувати віброплиту тротуарну плитку з системою зрошення, адже вона дозволяє рівномірно ущільнити пісок.

Необхідно відразу виставити бордюри на потрібний рівень. Вони повинні бути забетоновані до початку робіт по засипці подушки і викладені бруківки.

Щоб отримати рівну поверхню і зробити укладку швидко, верхній шар засипають і розрівнюють по маяках. Після цього в проміжки між профілями засипають цементно-піщану суміш, ущільнюють її і вирівнюють. Потім маяки витягують, порожнечі підсипають. Тоді і можна викладати будівельний матеріал.

Укладка тротуарної плитки на асфальт

Процес виконується за стандартною технологією. В якості насипу використовують піщано-цементну суміш, без щебеню. Асфальтована поверхня має власну щебеневу підсипку, тому додатково зміцнювати основу не потрібно.

Бетонування

Якщо поверхня асфальту має значні нерівності, на ньому присутні ями або є ухил, то вирівняти її можна за допомогою бетонної стяжки. Така установка виявиться дуже міцною. Потім на підкладках укладається армована сітка і по маяках заливається 10 см бетону. При цьому труби повинні залишатися над поверхнею стяжки. Після застигання надлишок дренажних труб обрізається (або відбивається) за рівнем бетону.

Стяжка повністю набирає міцність через 28 днів. Після цього можна засипати піщану подушку, цементно-піщану суміш і укладати плитку. Пісок нижнього шару прокидається в дренажні отвори. При такій схемі волога буде йти в грунт, і бруківка прослужить довго при будь-яких перепадах температур.

Купити тротуарну плитку у Вінниці, яка прослужить Вам довгі роки якістю,  можна в салоні “MELIUS”. Ми знайдемо для Вас індивідуальний варіант, який підійде і за ціною тротуарної плитки, і за всіма характеристикам. 

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,