Різновиди тротуарної плитки

Бетонна тротуарна плитка, якою ми її знаємо зараз, починає свою історію в Нідерландах 19-го століття. В той час будівництво доріг відбувалось шаленими темпами. І дуже часто не вистачало каміння для їх укладки. Завдяки численним перевагам, плитку почали використовувати і в інших країнах. В теперішній час, тротуарна плитка є одним з найпопулярніших варіантів облаштування як пішохідних зон, так і доріг, площ та приватних територій.

Види та способи використання тротуарної плитки

На сьогодні, основні матеріали для виготовлення тротуарної плитки – це бетонна суміш, натуральний камінь, обпалена глина та резина. Найчастіше зустрічається полотно з бетонної та кам’яної плитки. Також виділяють спеціальну тактильну тротуарну плитку для слабозорих та незрячих людей.

Обпалена глина являється не самим міцним матеріалом. Але для деяких цілей її використання може бути виправдане. Це садові доріжки та задні дворики з невеликим рухом та тиском. Якісна глиняна плитка витримує великі перепади температур. Тому в деяких випадках цегляна бруківка може бути досить довговічним покриттям.

Резинова тротуарна плитка має особливі можливості. Найчастіше її укладають на дитячих та спортивних майданчиках. Завдяки хорошій амортизації, резинова поверхня запобігає травмуванню. Також, резинову плитку можна використати як покриття вуличних сходів. Досить добре себе поводить резинова плитка біля басейнів та водойм.

Найміцнішою є бруківка, яка виготовляється з натурального каміння. Крім хороших фізичних властивостей, така тротуарна плитка має дуже привабливий зовнішній вигляд. Структура і відтінки натурального каменю завжди будуть “в тренді”. Насамперед, такою бруківкою можна спокійно покривати жваві та навантажені дороги. Але, не менш доцільним буде її використання для облаштування парків чи прибудинкових територій. Крім того, дуже привабливо виглядають кам’яні садові доріжки та стежки.

Але найпопулярнішою є бетонна тротуарна плитка. Вона теж має свої переваги. Така плитка дешевша за кам’яну і міцніша за глиняну. Також, вона може бути пофарбована у будь-який колір. А різноманіття стилів та форм задовольнять навіть найвибагливішого покупця. Саме її найчастіше використовують для облаштування тротуарів, майданчиків та найрізноманітніших доріжок. Термін служби такої плитки – від 15 років. Але на ділянках з невеликим рухом вона може прослужити в рази довше. Поговоримо про бетонну плитку трішки детальніше.

Технологія виробництва бетонної плитки

Існує кілька способів виготовлення плитки. Найпоширеніші з них: вібролиття та вібропресування. В першому методі використовується достатньо рідка цементна суміш. Це дозволяє створити глянцеву поверхню плитки. Також, завдяки рухливій консистенції, суміш легко пофарбувати в найрізноманітніші кольори. Проте, потрібно бути обережним та ретельно обирати плитку. Часто виробники економлять на пігментах. З часом, неякісна фарба вимивається. Це призводить до значного погіршення зовнішного вигляду полотна.

Тротуарна плитка, яка створена методом вібропресування, має більшу міцність. Це досягається завдяки мінімальному використанню води в суміші. Нею можна вистелити як садову стежку, так і повноцінну дорогу.  Крім того, вона набагато довше зберігає естетичний зовнішній вигляд. Така плитка більш витривала. Ще однією її перевагою є менш слизька поверхня.

Обираючи тротуарну плитку, ви повинні, для початку, виділити призначення та бюджет. А далі все залежить від ваших уподобань. В салоні “Melius” представлені різні види тротуарної плитки на будь-який смак. Звертайтеся до наших консультантів. Вони нададуть всю цікаву для вас інформацію.

Вікторія

(067) 33-44-055

Менеджер  з продажу

Поділитися на facebook
Facebook
Поділитися на google
Google+
Поділитися на linkedin
LinkedIn
Інші записи
Фото Тротуарна плитка Колор Мікс у Вінниці від салону тротуарної плитки «Melius»

Плитка Колор Мікс: в чому особливість та чим відрізняється від інших

Тротуарна плитка сьогодні дуже популярна. Вона використовується для мощення території біля будинку, доріг, майданчиків, площадок. Сучасна вулична плитка надійна, міцна, естетична та економічно вигідна. Не

Фото купить тротуарную плитку. Салон тротуарной плитки Melius. Сходи з тротуарної плитки

Сходи з тротуарної плитки: як укласти?

Не дивлячись на невеликі розміри ганок та сходинки – найбільш важливі елементи для облицювання. На протязі всього року вони отримують велике навантаження: волога, перепади температур,